Enter your keyword

Máme nové branky! Aneb projekt PéBéčko

Máme nové branky! Aneb projekt PéBéčko

Díky radnici Prahy 3 jsme si udělali radost. V roce 2023 se na naší škole rozjel projekt PéBéčko aneb projekt participativního rozpočtu. A co to pro nás vlastně znamenalo?
Radnice městské části Prahy 3 nám přislíbila částku 30 000 Kč. Od začátku roku naši žáci vymýšleli nejrůznější projekty, kterými by mohli zpříjemnit pobyt sami sobě v prostředí, kde tráví tolik času – ve škole. Do vymýšlení byli zapojeni žáci a žákyně navštěvující 3. třídy a vyšší. Nejprve vymysleli projekty a ty pak předložili vedení školy. Po schválení vedením žáci postupující projekty dopracovali. Dohledávali o svých nápadech co nejvíce informací a v závěru vytvořili plakát, kterým se snažili přesvědčit spolužáky o tom, že právě jejich nápad je ten nejlepší a zaslouží si jejich hlas.
Vítězným projektem se staly fotbalové branky. Tyto nové branky jsou snadno přenosné a zároveň poskytují větší komfort pro hráče díky zabudované síti. Jsme škola, kde se rádi a často hýbeme, tudíž nám nové branky přinesou větší zážitek ze hry, protože už nebudeme muset neustále utíkat pro zakopnuté nebo zahozené míče.
Díky tomuto projektu jsme si vyzkoušeli, jaké to je, když chceme něco ve svém okolí změnit. Žáci museli sami přijít s originálním nápadem, který by dokázal spojit celou školu. Nakoukli o něco více do zákulisí dospěláckého života, když dostali volební lístky, které museli sami správně vyplnit, aby sčítací komise věděla, komu patří jejich hlas. A v závěru si i sami spočítali výsledky. Byl to dlouhý proces, ale jsme rádi, že se nám ho podařilo dotáhnout do zdárného konce!
A díky spolupráci se SRPŠ ZŠ Jeseniova jsme dostali příslib financí i na druhý projekt! Díky těmto financím bude v naší škole během tohoto kalendářního roku dostupný automat HappySnack, který nám bude záchranným místem, když si zapomeneme svačinu. Nalezneme v něm nejrůznější potraviny, které nám spolehlivě zaženou hlad a zároveň jsou vhodné pro děti. Rodiče budou mít přehled, co si jejich ratolesti koupí a sami mohou určit, jaké automatové dobroty si děti smí, či nesmí zakoupit.