Školní parlament

ŠKOLNÍ PARLAMENT

Díky nápadu dvou žáků ze sedmého ročníku byl ve školním roce 2022/2023 na naší škole založen ŠKOLNÍ PARLAMENT.
Koordinací činností ŠKOLNÍHO PARLAMENTU jsou ve školním roce 2023/2024 pověřeni: Bc. Kristián Poslt (poslt@zsjeseniova.cz), Mgr. Kristýna Malíková (malikova@zsjeseniova.cz).

Co je školní parlament?
Školní parlament funguje jako taková zkratka mezi žáky a učiteli. Pokud jednu ze stran něco trápí nebo něco chtějí změnit, díky školnímu parlamentu mohou vše snáze prodiskutovat společně.
Jak parlament funguje?
Členi a členky parlamentu se pravidelně potkávají a informují školní parlament o dění ve svých třídách, zároveň svou třídu o dění v parlamentu. Parlament vymýšlí, plánuje a realizuje různá vylepšení školního života nebo akce pro žáky i veřejnost.
Proč na naší škole?
Abychom se spolu naučili diskutovat, naslouchat si, vyjednávat, řešit problémy, prezentovat a organizovat.

Zápis z 5. zasedání ŠKOLNÍHO PARLAMENTU 2023/2024
Zápis z 3. zasedání ŠKOLNÍHO PARLAMENTU 2023/2024