Pozvánka – 29. ročník prestižních mezinárodních atletických závodů Memoriál Josefa Odložila

Vážení rodiče, milí žáci,
uveřejňujeme pozvánku na 29. ročník prestižních mezinárodních atletických závodů Memoriál Josefa Odložila, která je adresována i vám.

Vážený pane řediteli, vážená paní ředitelko,
dovolte mi, abych Vás, Váš pedagogický sbor i žáky Vaší školy pozval na 29. ročník prestižních mezinárodních atletických závodů Memoriál Josefa Odložila.
Závody jsou součástí mítinků Evropské atletické asociace a jsou zařazeny do kategorie se statutem Classic. Budou se konat v pondělí 6. června 2022 na stadionu Juliska v Praze 6 – Dejvicích. Hlavní program začne v 17:20 hodin.
Diváci budou mít možnost vidět přední světové atlety na vlastní oči. Na závodech se představí současné idoly Čechů:
Evropský rekordman v běhu na 100 m Jimmy Vicaut, který zaběhl 100 m za 9.86 vt. mistr světa a olympijský medailista oštěpař Víťa Veselý/ stříbrný medailista z poslední olympiády v Tokiu, vítěz diamantové ligy a vícemistr světa Jakub Vadlejch, který před pár dny překonal hranici světové extratřídy devadesát metrů/ v dálce bude skákat český rekordman Radek Juška/ ve vrhu koulí se představí Tomáš Staněk/ ve skoku o tyči bude skákat medailista z mistrovství světa Jan Kudlička/ v hodu oštěpem žen, který bude již třetím ročníkem Memoriálu Dany Zátopkové, budou startovat Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková.
V dalších disciplínách se představí 30 olympijských vítězů, mistrů světa, mistrů Evropy z více než 60 zemí světa. Pro diváky je připraveno 18 disciplin hlavního programu. Jeho součástí je již tradičně i běh na 1500 m mužů, ve kterém Josef Odložil získal v roce 1964 stříbrnou medaili na olympiádě v Tokiu.
Na Memoriálu Josefa Odložila 2022 se s aktivní závodní činností rozloučí i halový mistr Evropy a český rekordman na 1500 m Jakub Holuša, který se účastnil nepřetržitě 13 let Memoriálu Josefa Odložila.
Hlavní program je doplněn o závody nejlepších žáků České republiky “O pohár primátora hlavního města Prahy” (začátek v 13:20 hod), nad nimiž převzal záštitu primátor hl. m. Prahy. Žákovské závody budou zároveň i cenou Emila a Dany Zátopkových u příležitosti stého výročí jejich narození. Dále proběhnou národní závody “Dukla mítink” (začátek v 15:15 hod.).
Vstup na stadion je volný, diváci obdrží slosovatelné vstupenky, které jsou po vyplnění kuponu zařazeny do losování o věcné ceny. Posílena bude i doprava ze stanice metra Hradčanská na Julisku – linka č. 131. Podrobnější informace včetně elektronické vstupenky jsou Vám k dispozici na našich webových stránkách www.memorial-odlozil.cz

Věřím, že jsme pro diváky připravili velmi zajímavou podívanou a z návštěvy závodů si odnesou nevšední atletický zážitek.
Zveme Vás na světovou atletiku na Julisku. Přijďte se podívat.
doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc.
ředitel závodů a předseda organizačního výboru