Enter your keyword

Projekt – Zdravá generace ?!

Název projektu: Zdravá generace?!
Výzkum Univerzity Palackého v Olomouci
Cíl: Získat informace o zdraví a životním stylu dětí

ZŠ Jeseniova se účastnila výzkumu již v roce 2018.

Probíhá sběr dat HBSC 2022
V měsících květen a červen 2022 v České republice probíhá sběr dat v rámci mezinárodního výzkumného projektu Světové zdravotnické organizace – The Health Behaviour in School-aged Children. Sběr dat se účastní cca 270 náhodně vybraných základních a středních škol napříč Českou republikou.
Projekt probíhá ve 4letých intervalech pod záštitou Světové zdravotnické organizace a je souběžně realizován v 51 státech světa. Česká republika se jej účastní již od roku 1994. Studie HBSC se zaměřuje na monitoring zdraví a životního stylu 11, 13 a 15letých školáků. Sběr dlouhodobě podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR a UNICEF ČR.