Výsledek obrázku pro prvńáček 2016

ŠKOLNÍ ROK  2018/2019 

Vážení rodiče, milé děti  ve dnech 4.-5.4.2018  od 14:00- 18:00 se společně sejdeme u zápisu do 1.třídy. Od  1.3. do 29.3. 2018 naleznete na těchto stránkách odkaz k elektronickému přihlašování a dotazník

DNE 22.3. 2018 pořádáme DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Těšíme se na Vás ve vestibulu školy v 15:00, 16:00 nebo 17:00 hod. 

V případě dotazů, kontaktujte zástupkyni pro 1.stupeň PhDr. G.Babušovou, Ph.D. na tel: 222 103 413, babusova@zsjeseniova.cz.

Seznam ulic patřící do spádové oblasti ZŠ Jeseniova.

Ambrožova, Basilejské náměstí,  Biskupcova – lichá č.1 – 73,  sudá č. 2 – 60, Buchovcova, J.Želivského, Jeseniova – lichá č. 85 – 151, Jeseniova sudá č. 96 – 210, Jilmová, K Červenému dvoru, Koněvova – sudá č. 108 – 152, Loudova, Malešická, Na Hlídce – lichá č.1 – 9, sudá č. 2 – 8, Na Parukářce, Na Třebešíně, Na Vápence, Pod Kapličkou, Pod Třebešínem III, Rečkova, U Nákladového nádraží, U Zásobní zahrady, Viklefova, Za Žižkovskou vozovnou – lichá č.1 – 19, sudá č.2 – 20, Zelenky-Hajského

Kritéria přijetí        odkaz:  Kritéria pro přijetí žáků 2018-2019

ODKLAD ŠKOLNÍ DOCHÁZKY: Rodiče by měli vědět, z jakého důvodu je jejich dítěti doporučován nástup do školy o jeden rok později. Poradí mu v mateřské školce a odborně mohou vše zkonzultovat při zápisu do 1. třídy s paní učitelkou. Rozhodující slovo ale bude mít dětský či odborný lékař. Nejlépe však poradí psychologové, kteří mají s danou problematikou dlouholeté zkušenosti. Navrhnou, jak s dítětem následně doma pracovat, jak jednotlivé schopnosti rozvíjet a posilovat.

Výsledek obrázku pro zápis do 1.třídy FORMULÁŘ – ODKLAD – POSOUZENÍ ŠKOLSKÉHO PORADENSKÉHO ZAŘÍZENÍ
ZVAŽUJETE ODKLAD ŠKOLNÍ DOCHÁZKY? I přes to, že rodiče zvažují odklad školní docházky, je potřeba, aby se dostavili ve stanoveném termínu s dítětem k zápisu. Zde zároveň dostanou potřebné informace, jak postupovat dál.

Ředitel školy vydá Rozhodnutí o přijetí dítěte, rodič zároveň podá Žádost o odklad školní docházky.

Žádost o odklad povinné školní docházky je potřeba následně doložit doporučujícím posouzením:

1) příslušného školského poradenského zařízení nebo klinického psychologa

2) dětského nebo odborného lékaře.

Veškerou dokumentaci týkající se odkladu školní docházky bylo potřeba odevzdat na naší škole v době konání zápisu 4.-5.4. 2018, nejpozději však do 27.4.2018, případné prodlení zkonzultujte se zástupkyní pro 1. stupeň. Potřebný dokument naleznete na modré liště DOKUMENTY/FORMULÁŘE nebo v úvodu informací týkajících se zápisu.

Rodič obdrží Rozhodnutí o odkladu školní docházky, které uplatní v MŠ, aby měl pro své dítě zajištěné místo.

V následujícím roce je žádoucí, abyste se opět ve stanoveném termínu dostavili s dítětem k zápisu !

Školní psycholog: Mgr. D. Majerová tel/ 222 717 193, 222 714 077, Lucemburská 40, Praha 3

Logopedie: PaedDr. M. Mykytynová tel/ 271 730 366, Jičínská 2349/8, Praha 3, logopedie.mykytynova@tiscali.cz

Mgr. M.Symonová tel/222 586 094, Jičínská 2349/8, Praha 3, marketa.stencova@seznam.cz

Mgr. Hašková tel/222 715 203 , mob. 603 295 810, Poliklinika Jarov, Koněvova 205, Praha 3

DĚKUJEME ZA SPOLUPRÁCI A TĚŠÍME SE NA VÁS !

Co by měl umět správný předškolák!

Máme radost, že jste se rozhodli zapsat své dítě do prvního ročníku právě na naši školu. Snažili jsme se maximálně vyhovět vašim individuálním požadavkům a zároveň dodržet naše požadavky interní, což nebyl v některých případech zrovna jednoduchý úkol. Máme zájem o dobrou spolupráci rodiny a školy, a proto vám chceme poskytnout informace, které byste měli znát ještě před nástupem dítěte do základní školy. Škola je jednou z nejdůležitějších zkušeností v životě dítěte. Když vám dítko nastoupí do školy, je to velká změna, která zasáhne celou rodinu. Vše bude nové, každý den se bude vaše dítě setkávat s novými informacemi, instrukcemi, povinnostmi a mnoha dalšími podněty. Nové požadavky v oblasti učení, udržování pozornosti a zapojení se do kolektivu jsou pro dítě náročné. První kontakty se školou mohou být příjemné, ale někdy to může zaskřípat. Vzpomínky na úspěchy i selhání v dětství mohou člověka provázet po celý život a někdy trvá celé roky, než se podaří překonat důsledky špatného začátku.

Zkusme to tedy ulehčit vašemu drobečkovi i Vám. Přijměte od nás několik rad, aby pro všechny byl první rok školní docházky rokem příjemným a úspěšným. Naučte své dítě co největší samostatnosti.

Nedělejte vše za ně, však ono to samo zvládne!!! Pouze dohlížejte, kontrolujte, buďte důslední!!!

● Je dobré, aby si budoucí školák dokázal sám:

 • zavázat si boty, zapnout knoflík
 • převléknout se, uklidit si věci do tělocviku
 • připravit si na lavici věci na výtvarnou výchovu a další předměty
 • nachystat si věci do aktovky za dohledu mámy či táty (NE, že bude chystat věci mamka), aby věděl, kde co má
 • naobědvat se – používat příbor, základy slušného chování – pozdravit, poprosit, poděkovat
 • obsloužit se sám na WC, používat kapesník

Toto je výčet asi nejdůležitějších úkonů, které by měl malý školáček zvládat, než nastoupí v září do školy.

Dítě tak nebude stresované tím, že si musí říct o pomoc paní učitelce, nebo že mu budou spolužáci třeba zavazovat boty atd.

Je důležité, aby děti pocítily sebevědomí, že už spoustu věcí dokáží samostatně, bez pomoci dospělých.

DESATERO PRVŇÁČKA:

 • Zvládnu odloučení od rodičů. Znám své jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče i sourozenci.
 • Umím se obléknout i převléknout do cvičebního úboru, a to tak rychle, aby na mě nikdo z mých kamarádů nemusel čekat.
 • Na tkaničce už umím udělat mašličku. Umím si poradit s knoflíky, kapesníkem.
 • Dokáži uklidit knížky, hračky i pastelky tam, kam patří.
 • Dovedu kreslit tužkou, pastelkami i malovat barvičkami a poznám barvu červenou, modrou, zelenou, žlutou, hnědou a černou.Umím vystřihnout obrázek pomocí nůžek.
 • Nevynucuji si pozornost nevhodným chováním (bouchání, vztekání, křik, pláč, přerušování rozhovoru druhých). Umím dodržovat pravidla.
 • Zvládnu si sám připravit na stůl svačinu, kterou si dám na ubrousek. Před jídlem si umyji ruce! Umím používat všechny části příboru.
 • Dovedu naslouchat vyprávění se zájmem a v klidu. Snažím se správně artikulovat.
 • Televizní pohádky, filmy a písničky pozorně sleduji a povídám si o nich s rodiči.
 • Do aktovky si sám uložím věci, a to tam, kam správně patří.

 

Co koupit prvňáčkovi?! 

Pracovní sešity, učebnice a další potřebné pomůcky budou zakoupeny školou. Doporučujeme všechny věci označit jménem. ´

Pro každodenní potřebu: aktovka nebo vhodný batoh (pevná zadní stěna), penál (vhodný – snadná manipulace), desky na sešity A5, A4 desky na abecedu a čísla (dohromady nebo každé zvlášť), obaly na sešity a učebnice ( A6 1x, A5 5x, A4 5x, obal na Hv – dají se případně dokoupit), tužky č. 1 a 2 nejlépe 2x, guma, lepidlo tyčinkové, nůžky – funkční, ořezávátko se zásobníkem, pastelky – trojhranné, fixy, pravítko do 10 cm, pero – po výzvě a doporučení, box na svačinu, láhev na pití – plastová, pytlík na přezůvky, přezůvky – vhodné a bezpečné, malá taštička či závěs na čip
Na výtvarnou výchovu, pracovní činnosti: Pomůcky na Vv a Pč uložit do kufříku, který bude uložen ve třídě.  Nákup ostatních pomůcek bude vždy předem oznámen. Pastelky, voskovky, vodovky, štětce: plochý č. 9 a 16, kulatý č.4 a 8, kelímek na vodu /ne skleněný, např. s víkem či uříznutá pet lahev, hadřík, pracovní zástěru/ tričko/košile, deska na modelování  A4/A3, tempery, tuš  – bude upřesněno.

Na tělesnou výchovu: cvičební úbor v látkovém pytlíku či uzavíratelné tašce/batohu, vhodná obuv – 1x tenisky, oděv do tělocvičny/na ven (tenisky, mikina, triko, kraťasy, tepláky, časem švihadlo, malý míček – bude upřesněno.
Hygienické potřeby do školy: Průběžně se dle potřeby doplňují. Toaletní papír, mýdlo tekuté, ručník s poutkem, papírové kapesníčky. Potřeby do družiny: Obdržíte prostřednictvím zápisníku ŠD na třídní schůzce  
Platby, seznam poplatků ve škole:

 • obědy – měsíčně – dle pokynů ŠJ – obdržíte variabilní symbol.
 • družina – měsíčně/pololetně/ročně – variabilní symbol bude uveden v ŽK. (200,-Kč/měsíc)
 • záloha na čip na oběd – jednorázově 120,- (je vratná).
 • třídní fond – bude upřesněn na TS (akce a další potřebné výdaje)
 • kroužky – pololetně – variabilní symbol stejný jako pro platbu ŠD.

Pokud budete mít doma či v práci přebytek věcí, o kterých se domníváte, že bychom je mohli ve školním prostředí upotřebit, rádi je uvítáme. Zcela jistě je zužitkujeme a potěšíme tak např. výrobky i někoho jiného.