Enter your keyword

Rodinný den s kriketem 21. 5. 2023

Rodinný den s kriketem 21. 5. 2023

Rodinný den s kriketem

V neděli 21.5. 2023 od 9:00 do 13:00 se na fotbalovém hřišti Sportovního areálu Pražačka uskuteční již 5. ročník úspěšného festivalu Rodinný den s kriketem, kde si věřejnost může vyzkoušet, proč se děti hrající kriket zamilovali do tohoto sportu již na první odpal. Akce je finančně podporována městskou částí Prahou 3. Vstup na akci je pro veřejnost zdarma.
Možnost vyzkoušet si kriket budou moci jak dospělí tak děti na mnoha stanovištích. Návštěvníci si budou moci například změřit rychlost nadhozu, vyzkoušet automatický nadhazovač míčků, naučit se odpalovat a poté si třeba koupit i kriketové vybavení.
V současné době hraje v Praze kriket zhruba 300 dětí, které jsou z kriketu nadšené. „Polovina rodičů dětí hrajících kriket však tento sport vůbec nezná, a proto jsme i pro ně na festivalu připravili kriketový zápas, při kterém mohou zjistit, proč jejich děti kriket tak milují“, říká předseda Kriketové Akademie ČR, Chris Pearce. Hlavní součástí festivalu je kriketový turnaj pro děti, na kterém se již tradičně utkají žáci ze základních škol o pohár Kriketové Akademie.

Úspěchy českých dětí

České děti v kriketu už zaznamenaly první úspěchy i v zahraničí. Na mezinárodním kriketovém turnaji v Bělehradě získal dívčí juniorský tým své první vítězství. Chlapci skončili druzí.

Kontakt pro média:
Kriketová akademie ČR, z.s.
Ing. Renata Pearce
GSM: +420 737 918 129
email: renata@kriketovaakademie.com
www.KriketovaAkademie.com