Enter your keyword

Projektové dny – FINANČNÍ SVOBODA

Projektové dny – FINANČNÍ SVOBODA

Ve dnech od 15. – 18. 5 a 29. – 30.5 žáci všech devátých ročníků absolvovali projektové dny na téma finanční matematika. V průběhu těchto dní si vyzkoušeli deskovou simulační hru Finanční svoboda. Hra si klade za cíl naučit žáky hospodařit s penězi a učí je, jak se stát finančně nezávislými. Na této stolní hře je unikátní, že věrně simuluje realitu. Používáte běžné produkty, jako je stavební spoření nebo hypotéka, a čelíte stejným situacím, jako v životě – zvýšení daní, ztráta zaměstnání nebo propady na burze atd. Jako škola považujeme finanční gramotnost za důležitou součást života každého člověka. A doufáme, že si deváťáci dny užili a něco se i naučili. Většině žáků tímto gratulujeme k úspěšnému absolvování (zabezpečení se na stáří).

K. Hřídelová a D. Nováková