VÝCHOVNÝ PORADCE – Přijímací řízení na střední školy

Aktuální informace k přijímacímu řízení ve školním roce 2023/2024 – termíny

Jak jistě víte, v letošním školním roce proběhne nový způsob přijímání žáků ZŠ do středních škol. Našim žákům budeme co nejvíce nápomocni, čekáme ale na spuštění webu DiPSy  ,pak budeme vědět více, Informační systém Škola  ONLINE přislíbil vytvořit nové tiskové sestavy. Ty by umožnily tisknout požadované materiály, které se nahrávají do systému DiPSY nebo Mobilního klíče eGovernmentu nebo Bankovní identity, konkrétně by to měly být např:

• přihláška ke vzdělávání na střední škole,
  • potvrzení pro doložení prospěchu na základní škole

Žáci mají možnost podat nově 3 přihlášky

Zákonný zástupce má na výběr ze tří možností podání přihlášky. Pokud podá přihlášku elektronicky, získá maximum možných výhod, ale podat přihlášku může také po vytištění formuláře z online systému (tzv. výpis) nebo listinným formulářem (tzv. tiskopis).

• 1) Elektronicky (s ověřenou elektronickou identitou – Mobilní klíč eGovernmentu nebo Bankovní identita).
  • 2) Podáním výpisu vytištěného z online systému.
  • 3) Podáním vyplněného tiskopisu s přílohami.

Pohlídejte si termíny.

31.1.2024              zveřejnění kritérií pro přijetí na SŠ

1.–20. 2. 2024       rodiče podají přihlášky v systému DiPSy (bude spuštěn 1.2.2024)

15.3.2024               rozeslání pozvánky k přijímacímu řízení (v systému)