Enter your keyword

NÁSTĚNKA – HANA KRUPKOVÁ

Hana Krupková, třídní 4.B
email: krupkova@zsjeseniova.cz
osobní telefon: 731 939 031
konzultační hodiny: úterý 14-15 a podle dohody

1.B

30.5. Focení v 8:30, Třídní fotka 60 kč, skupinky 40 Kč (barvy růžová a černá)
1.6. Den dětí, sportovní den Pražačka

Písemné práce:
31.5. – vlastivěda – Přemyslovci, Jan Lucemburský, Karel IV

Procvičování:
ČJ – vzory středního, ženského, mužského rodu, slovesa a jejich mluvnické kategorie (osoba, čísla, čas)
M – písemné sčítání a odčítání, sčítání a odčítání do 100000, zaokrouhlování na desítky, stovky, tisíce
– geometrie – polopřímky, měření úseček, rýsování kružítkem, konstrukce osy úsečky, trojúhelníka, obdélníka, čtverce

Pomůcky na VV (do 5.9.):
Kufřík a v něm:
– běžné /základní odstíny/ vodové barvy
– temperové barvy
– paleta
– voskové pastelky
– 3 štětce ploché č. 6, 8, 12 /více druhů není na překážku/
– 2 štětce kulaté č. 8, 12 /více druhů není na překážku/
– umělohmotný kalíšek či hrneček /pevná umělá hmota/
– stará utěrka
– lepidlo tuhé /větší váleček/
– pracovní oděv
– podložka na lavici/igelit na lavici

Věci na tělesnou výchovu (do středy 7.9.):
– sportovní obuv ven i do tělocvičny
– sportovní oblečení – tričko, kraťasy, dlouhé sportovní kalhoty nebo tepláky
– mikina nebo bunda

Tipy na zajímavé dětské knížky: Miloš Kratochvíl – DVOŘÁKOVÁ, Alžběta. Herkules a strašidla, HORÁČEK, Petr. Papuchalk Petr, SVĚRÁK, Zdeněk. Tatínku, ta se ti povedla, MRÁZKOVÁ, Daisy. Slon a mravenec, TASHLIN, Frank. Vačice, která se nesmála, JEŽKOVÁ, Alena. Dračí polévka, BŘEZINOVÁ, Ivona. Kluk a pes, BRAUNOVÁ, Petra. Nejhorší den v životě třeťáka Filipa, ULIČIANSKY, Ján. Analfabeta Negramotná, WALLIAMS, David. Babička drsňačka, ) WALLIAMS, David. Pan Smraďoch, OLIVOVÁ, Lucie. Čínské pohádky, PROCHÁZKOVÁ Iva – Myši patří do nebe, VHRSTI. Chci být dospělý, JEŽKOVÁ, Alena. Dračí polévka
Modrý Poťouch, Petr Nikl – Lingvistické pohádky, Aškenazy – Putování za švestkovou vůní, Martin Sodomka – Jak si postavit auto, Zdeněk Svěrák – Tatínku, ta se ti povedla, Blanka Čapková – Žížalí pomazánka pro Davida, Miloš Kratochvíl – Puntíkáři: Pachatelé dobrých skutků, Vhrsti – Už se nebojím tmy, Roald Dahl – Jakub a obří broskev, René Goscinny – Nové Mikulášovy příběhy: Polívka nemá rád zmrzlinu

Naučné knihy: DVOŘÁK, Jiří a Tereza HORVÁTHOVÁ. Stromovka, aneb, Abeceda vzácných či všelijak nádherných stromů, ECKERTOVÁ, Lenka. Hustej internet, ŠTUMPFOVÁ, Marie a Jiří DVOŘÁK. Jak zvířata spí, HOLASOVÁ, Aneta Františka. Lumír včelaří, aneb, Medový slabikář, EKELAND, Ivar. Kočka v zemi čísel, LAŠTOVIČKA, Jan. Abeceda (z) měst

Poezie pro děti: BRUKNER, Josef. Obrazárna, Radek Malý – Kam až smí smích, Jiří Dědeček – Šli červotoči do houslí, Daniela Fischerová – Tetovaná teta