Druhý projektový den

Dne 13. 4. 2023 se na naší škole konal druhý projektový den „Já člověk, kdo jsem/jsme“, kterého se opět účastnili žáci sedmého a osmého ročníku.
Čtvrteční den proběhl ve stejných skupinách, do kterých se žáci zapsali již minule.
Projektový den byl rozdělen na dvě části.
V první části si žáci prakticky vyzkoušeli různé činnosti ve svých skupinách např.:
– pitvu kuřecího srdce
– brýle, které simulovaly různé oční vady (při čtení a psaní zjistili, jak je náročné se zrakovou vadou  fungovat), zúčastnili se Neviditelné výstavy
– programovali pro 3D tisk, tvorba satelitů na průzkum Země a Vesmíru
– mixovali svou vlastní hudbu, z keramické hlíny vyráběli svatostánky, poháry a šperky
– naučili se pracovat se svým tělem – prošli tělo a jeho energetická centra, naučili se praktikovat   základní cviky jógy a zjistili, jak jógu využít (pomoc při učení, aktivizace)
– hráli si s emotikony a vyrobili si kuželky, testovali, jaký typ osobnosti jsme
– připravili jídla z různých koutů světa, naučili se pravidla stolování, vyzkoušeli si vstupní pohovory  v angličtině na letišti (imigrační oddělení) a spoustu dalších činností.

V druhé části dne se skupiny věnovaly přípravě stánku, kterým představí svoji činnost na dni „D“ a reklamě do květnového čísla školního časopisu.
Pokud se chcete podívat, jak projektový den proběhl, klikněte zde na odkaz.

Nezapomeňte tedy sledovat květnové číslo časopisu, ve kterém se dozvíte, co si pro Vás žáci na den D přichystali.
A 25. 5. se na Vás budeme těšit.