Enter your keyword

Celoroční a celoškolní projekt „Trvalá adresa – planeta Země“

 

Vzděláváme budoucí generaci pro svět, o jehož podobě moc (nebo nic) nevíme. Snad nám s představou o světě za padesát let pomůžou naši žáci – Vaše děti.
My – “dospěláci” již asi nikam nepoletíme a naší trvalou adresou zůstane planeta Země. Minimálně z důvodu, že jsme propásli výcvik pro astronauty, nevybrali si jako zaměstnání návrh či stavbu raketoplánů.

Vážení rodiče a přátelé školy chtěli bychom Vás ubezpečit, že my na ZŠ Jeseniova máme štěstí – fantazie, tvůrčí schopnosti, poznávání nového je u dětí bez hranic. Díky našim žákům a Vašim dětem budeme vědět, co nás čeká v horizontu padesáti let a co se musíme my – dospěláci ještě naučit.

Pro začátek obdržela každá třída maketu zeměkoule. Kromě vizualizace – “Jak bude Země vypadat za padesát let” je úkolem dětí připravit návod pro lidstvo k užívání planety, abychom mohli s jistotou říci, že naše “Trvalá adresa je planeta Země”.


Máte na děti otázky, na které chce znát odpověď?

Stačí vyplnit a odeslat svůj dotaz prostřednictvím krátkého formuláře.
[gravityform id=“16″ name=“TRVALÁ ADRESA – PLANETA ZEMĚ“]

Máte dojem, že Vaše otázky mohou být pro děti složité? 
Nepodceňujte fantazii a kreativitu svého dítěte.


Jak vznikla planeta Země?

Pedagogové ZŠ Jeseniova naučí děti o Zemi, vše co o ní ví, třeba jak vznikla, jak se na ní nyní žije, co ji trápí, co je základem života na Zemi…
Co ale žádný z učitelů naší školy neví, je zda za padesát let bude naší/jeho trvalou adresou planeta Země.