Vítejte na stránce třídy 1.A

kontakt: dalecka@zsjeseniova.cz
konzultační hodiny: čtvrtek 13:30-14:30, kdykoli dle domluvy

Během roku 2019 budu žákům domů posílat plyšového Duháčka s deníkem. Prosím o stručné zaznamenání jakékoli činnosti, kterou děti během víkendu dělají (výlet, tvorbu, společné vaření, úklid, hraní her…fantazii se meze nekladou 🙂 ) Máte k dispozici A4, můžete malovat obrázky, lepit fotky, psát. S dětmi si vždy v pondělí ráno povídáme o tom, co se o víkendu dělo a už teď se všechny moc těší, až vše propojí s deníčkem. Informace o záznamu jsou psané i v deníku. O tom, kdo deník a Duháčka o víkendu bude mít na starosti, rozhoduje vždy náhoda. Jednotlivé žáky budu vždy losovat. Prosím, pomozte dětem zaznamenat jejich radosti. Děkuji vám za spolupráci a pokud budete mít dotazy, neváhejte se ptát.

Škola v přírodě 14.6.-19.6.2019.
  • Platba 1. zálohy 1000,- do 14.1.2019. Děkuji.
  • Platba 2. zálohy 1000,- do 8.2.2019. Děkuji.
 Dlouhodobý domácí úkol:
  • každý den trénujte čtení vět
  • trénujte přepis, opis a diktáty slabik a slov

Třídní schůzka

Dne 21.3. od 18:00 se uskuteční třídní schůzka.

27. týden

PONDĚLÍ

Úkoly pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str. 57/otazník, obyčejná tužka, barevné sloupečky ke čtení +  tvorba vět. Písanka str.37/3 řádky.

M – str. 16.

*Trénujte přepis, opis a diktáty slov, která jsme již v Písance napsali. Děkuji za spolupráci.

*V úterý budeme psát diktát.

*Dlouhodobý úkol z M – str.17 vypracovat do 21.3.

26. týden

PONDĚLÍ

Úkoly pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str. 52/otazník, tulipán č. 2, barevné sloupečky ke čtení. Písanka str.33/dopsat.

M – str. 13/3, 4, 5. str.15/2, 4.

*V úterý budeme psát diktát.

ÚTERÝ

Úkoly pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str. 52/obyčejná tužka, str.53/obyčejné tužky, modrý trojúhelník. Písanka str.34

M – opakování +- 0-9

*Ve středu budeme psát přepis.

STŘEDA

Úkoly pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str.53/červená pastelka, puzzle. Písanka str.35.

M – str.14.

PRV – str. 47, 48.

*Ve čtvrtek budeme psát diktát.

ČTVRTEK

Úkoly pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str.55, str.56/puzzle. Písanka str.36.

M – str.15.

*Prosím o podpis v Notýsku na str. 28 Třídní schůzky. Děkuji.

*Dlouhodobý úkol z M – str.17 vypracovat do 21.3.

PÁTEK

Úkoly pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str.56. Skládání slov a vět.

PRV – str.49

*V pondělí budeme psát opis.

*Prosím o podpis k třídní schůzce v Notýsku.

*Posílám domu k podpisu Písanku a malý sešit z ČJ – v pondělí přinést. Děkuji za spolupráci.

Přeji krásný jarní víkend!