Vítejte na stránce třídy 1.A

kontakt: dalecka@zsjeseniova.cz
konzultační hodiny: čtvrtek 13:30-14:30, kdykoli dle domluvy

Během roku 2019 budu žákům domů posílat plyšového Duháčka s deníkem. Prosím o stručné zaznamenání jakékoli činnosti, kterou děti během víkendu dělají (výlet, tvorbu, společné vaření, úklid, hraní her…fantazii se meze nekladou 🙂 ) Máte k dispozici A4, můžete malovat obrázky, lepit fotky, psát. S dětmi si vždy v pondělí ráno povídáme o tom, co se o víkendu dělo a už teď se všechny moc těší, až vše propojí s deníčkem. Informace o záznamu jsou psané i v deníku. O tom, kdo deník a Duháčka o víkendu bude mít na starosti, rozhoduje vždy náhoda. Jednotlivé žáky budu vždy losovat. Prosím, pomozte dětem zaznamenat jejich radosti. Děkuji vám za spolupráci a pokud budete mít dotazy, neváhejte se ptát.

 
40. týden

ČTVRTEK

Učivo pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str. 104, 105,  Písanka do str. 10

M – str. 70/1

*Dnes 20.6. ruším konzultační hodiny. Děkuji za pochopení.

PÁTEK

Učivo pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str. 105,  Písanka do str. 11

PRV – str.74

*Prosím o podpis v Notýsku (Jiná sdělení) – informace o obědech. Děkuji.

Přeji Vám krásný víkend!

Závěrečný 41. týden 

PONDĚLÍ

Výuka do 11:40.

Učivo pro nepřítomné žáky:

ČJ – SL str.105, Písanka str. 12.

M – str. 70.

*Domů posílám tělocvik a některé výrobky.

*Prosím o kontrolu Sdělníčku – vložený lístek s informací o nabídce svačin pro příští školní rok. Prosím o vyplnění a navrácení do 26.6. Děkuji za spolupráci.

*26.6. proběhne poslední sběr papíru.

*Na příští dny si děti mohou přinášet různé společenské hry.

 

ÚTERÝ

Výuka do 11:40, oběd během 4. vyučovací hodiny.

*Posílám domů VV kufřík a výkresy.

STŘEDA

Výuka do 11:40, oběd během 4. vyučovací hodiny.

*Posílám domů M, Prv, Písanky.

ČTVRTEK

Výuka do 11:40, oběd během 4. vyučovací hodiny.

*Posílám domů ručníky, Slabikář.

*Na pátek:  lísteček s odchodem , desky na vysvědčení, Notýsek k odevzdání (většina už odevzdala) Děkuji.

*Na příští školní rok nám zůstává Pracovní sešit z ČJ a Písanka č. 4. Pokud je ještě doma, prosím o odevzdání. Děkuji.

PÁTEK

Výuka do 8:45, loučení s žáky devátých ročníků. Odchod z budovy školy cca v 9:00.

 

 

 

 

Škola v přírodě

Dojeli jsme dobře ☺ Bližší info večer.

1. den se vydařil. Společnými silami jsme povlékli 37 postýlek 🙂 Děti si užily sportovní odpoledne a také se osvěžily plaváním v bazénu. Po večeři se vydaly na procházku, kde mohly vidět domácí zvířata. Po vyčerpávajícím odpoledni všechny děti brzy usnuly.

2.den se také vydařil. Děti si dopoledne procvičily samostatné psaní. Po obědě a poledním klidu jsme se vydali příjemnou procházkou lesem na hrad Zvíkov. Cesta byla zábavná, protože byla proložena množstvím zábavných her a úkolů. Po návratu si děti pochutnaly na večeři a do skončení programu trávily svůj čas na místním sportovišti. Večer byla malá bouřka, ale to už se děti připravovaly na spaní.

Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov

3. den byl moc pěkný. Dopoledne děti opisovaly věty a počítaly příklady. Po obědě jsme si odpočinuli a pak vyrazili na cestu k Penzionu Fousek, kde jsme čekali na výletní loď. Ta nás vyvezla pod hrad Zvíkov, který jsme si prohlédli z jiného úhlu. A také jsme zavítali na soutok řek. Po klidné cestě a večeři se odvážlivci, kteří neusnuli, vydali na strašidelnou cestu po stezce odvahy, kterou připravili naši skvělí instruktoři. Cestu zvládli perfektně, někteří s velmi hlubokým zážitkem 🙂 Za svůj výkon si vysloužili odměnu a podařilo se jim bez problémů usnout.

Čekání na loďku

Čekání na loďku

 

Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov

4. den byl plný sluníčka. Budíček byl po probdělém večeru náročnější, dětem se nechtělo vstávat. Dopoledne jsme věnovali psaní slov a malování křídou. Osvěžili jsme se nanukem a pak jsme si šli zaskákat na trampolíny. Což mělo velký úspěch. O poledním klidu si děti doplnily deníčky a pak se vydaly hrát sportovní hry. Následovalo plavání v bazénu a večerní sportování.

Malování křídou

Malování křídou

5. den je plný sluníčka. Dopoledne si děti procvičovaly matematické operace, rébusy a vyhledávání cest. Také si zaskákaly na trampolíně. Po odpoledním klidu využily nádherného počasí a osvěžily se v bazénu. Po svačince se odebraly do lesa, kde sportují. My jsme zatím přichystaly překvapení v podobě dárečků, diplomů a vyzdobily jsme společenskou místnost na večerní diskotéku.

Velmi Vám děkujeme za přispění všemi dárečky a sladkostmi pro děti.

Organizace příjezdu:

Dokumenty a Notýsek najdete v kufru. V Notýsku je napsáno hodnocení chování vašeho dítěte na škole v přírodě. Prosíme o podpis. Děkujeme.

Prosíme neodcházejte od autobusu bez rozloučení. Musíme skutečně vědět, že si dítě odvádíte. Děkujeme za spolupráci.

Prosíme o kontrolu, zda děti nemají klíště. Kontrolujeme každý večer, ale jistota je jistota 🙂

O odjezdu z areálu dáme zprávu zde na webu třídy.

Všichni společně

Všichni společně

Na trampolíně

Na trampolíně

6.den Odjíždíme z areálu 11:50.