NÁSTĚNKA ICT – 9. ROČNÍK TABLO (PLOŠKOVÁ ANIMACE)

Název projektu: Tablo
Výstup projektu: video (plošková animace)
Vzdělávací obor: výtvarná výchova, informační a komunikační technologie
Pomůcky ICT: počítač, digitální fotoaparát, čtečka karet, stativ, mikrofon, sluchátka, MovieMaker (nejběžnější a dostupný program)
Pomůcky VV: čtvrtky, nůžky, vodové barvy, fix, izolepa, časopisy, fotografie…

Co je plošková animace?
– animace plochých rekvizit, nejčastěji z papíru, ale může se jednat o látku, fotografie, pohlednice
– s rekvizitami pohybuje animátor po podložce a animace se vytváří snímáním fotografií (sled fotografií vytváří dojem spojitého pohybu)
– patří mezi stop motion, pookénkové, fázové animace
– první zmínky o ploškové animaci nalezneme z roku 1920 (Bohuslav Šula, Broučci)
– tvůrci ploškové animace – Karel Zeman (Čarodějův učeň), Zdeněk Smetana (Rákosníček), Jiří Brdečka (Do lesíčka na čekanou)
– ploškovou (papírkovou) animací byl vytvořen také South Park

Ukázka současné tvorby Aleše Výmoly ploškové animace Ukázky současné tvorby http://www.klucivespolek.cz/portfolio/ Ukázka prací našich žáků
Jak se vytváří kreslená animace?

Ukázky projektu TABLO

Scéna1
Žák se představí
Scéna2
Koníčky a zájmy
Scéna 3
Co mi ve škole šlo/nešlo
Scéna 4
Další moje studium./Čím bych chtěl(a) být.

TABLO 9.A 2015/2016

TABLO 9.C 2015/2016