Co dělat, pokud jste právě přijeli s dětmi do České republiky?
Що робити, якщо ви щойно приїхали до Чехії з дітьми?

Škola přijala v březnu 2022 osm dětí z Ukrajiny.
У березні 2022 року школа прийняла восьмеро дітей з України.

Naší školu navštěvuje 34 žáků z Ukrajiny.
Нашу школу відвідують 34 учні з України.

Ve škole je zapsáno 84 cizinců.
У школі навчаються 84 іноземця.

Kapacita školy je naplněna. Nyní nemůžeme přijmout vaše děti. Pokud se situace změní, informace zde určitě zveřejníme.
Можливість  школи приймати дітей вичерпана. Ми не можемо прийняти ваших дітей зараз. Якщо ситуація зміниться, ми обов’язково опублікуємо інформацію тут.
Škola požádala o navýšení kapacity již v září 2021.
Школа попросила збільшити наповнюваність вже у вересні.

Metodika k zákonu Lex Ukrajina pro školy.
Методика до закону Lex Ukraine для шкіл.

Která škola je Vaše (podle adresy bydliště)
Яка твоя школа? (за адресою проживання)

radiopraque
Naše dvojjazyčná asistentka Bc. Maryna Pidmalivská a děti z Ukrajiny, které jsme přijali.
Наш асистент Bc. Марина Підмалівка та діти з України, яких ми прийнято 5 березня 2022.

Чеські школи podcast https://cesky.radio.cz/yak-buti-v-chehiyi-z-grivneyu-vlashtuvannya-ditey-do-shkoli-y-ditsadka-8745134

Výtvarný kroužek pro děti z Ukrajiny
Гурток мистецтв для дітей з України

Podpůrná intervence se zaměřením na psychologickou a speciálně pedagogickou pomoc při zvládání prožitého traumatu, usnadnění integrace do nového sociokulturního prostředí. pro jednotlivce a skupiny
Підтримуюча інтервенція, зосереджена на психологічній та спеціально-педагогічній допомозі в подоланні травми, сприянні інтеграції в нове соціокультурне середовище. для окремих осіб і груп.
Objednání individuální péče probíhá telefonicky, volat je možno každý pracovní den mezi 9.00 – 15.00 hodinou do oddělení:
Замовлення на індивідуальне обслуговування здійснюється за телефоном, зателефонувати у відділення можна щодня з 9.00 до 15.00:
Ambulance Praha 5, Weberova 1 (areál ZŠ Weberova) tel.: 251 614 735, 774 212 820
Ambulance Praha 9, Čakovická 51 tel.: 286 580 711, 773 212 820
Ambulance Praha 10, Ostružinová 7,tel.: 286 887 075, 776 212 928